DIVEMASTER & ASSISTANT INSTRUCTOR

Kurs Divemastera PADI jest pierwszym krokiem na drodze do tego, aby zostać profesjonalnym nurkiem – takim, który traktuje nurkowanie jako zawód. Ale nie każdy z nas nurkujących może zostać Divemasterem – tu liczą się osobiste podejście i przekonania, umiejętność brania odpowiedzialności za innych oraz wiedza, którą potrafimy przekazywać. Jest to pierwszy stopień na tzw. Ścieżce Profesjonalnej PADI, która kończy się osiągnięciem poziomu Instruktora PADI. Kurs Divemastera nie jest kursem typowo szkoleniowym, jest to raczej podsumowanie Twojego dotychczasowego doświadczenia, które pozwoli szkolącemu Cię Instruktorowi PADI stwierdzić, czy możesz podjąć się roli Divemastera.
Jako Divemaster powinieneś reprezentować wysoki poziom umiejętności nurkowania, posiąść wiedzę z teorii nurkowania na poziomie instruktorskim, przejść przeszkolenie w zakresie pomocy instruktorowi podczas prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz, co chyba najważniejsze, powinieneś być w stanie przejąć odpowiedzialność za innych płetwonurków będących pod twoją opieką. Jest to po prostu ten poziom, na którym potrafisz zająć się nie tylko sobą, ale także innymi płetwonurkami.
Kurs Divemastera dzieli się na 3 moduły:
1. Rozwijanie wiedzy teoretycznej- obejmuje: 12 sesji teoretycznych + wykonanie awaryjnego planu w razie wypadku nurkowego.
2. Ocena umiejętności wodnych i nurkowych- obejmuje: ocenę umiejętności pływackich i wytrzymałości, ocenę umiejętności ratowniczych, ocenę umiejętności nurkowych (18 podstawowych umiejętności wykonanych na poziomie demonstracyjnym)
3. Praktyczne zastosowanie- obejmuje: kartowanie dna, rozwiązywanie problemów pod wodą oraz przeprowadzenie jednego z programów nurkowych, a następnie zależnie od opcji – ćwiczenia praktyczne z symulowanymi kursantami (1 x basen + 6 nurkowań) lub praktykę Divemasterowską podczas prawdziwych kursów (5 x basen + 11 nurkowań).
Cena kursu DIVEMASTER: 2000zł
Cena kursu ASSISTANT INSTRUCTOR: 2000zł

%d bloggers like this: