Wymagania

Wymagania zdrowotne
Nurkowanie wymaga dobrego stanu zdrowia. Dotyczy to przede wszystkim dróg oddechowych, układu krążenia, oraz zatok i ucha środkowego. Osoby z wadami serca, przewlekłymi stanami kataralnymi, astmą, epilepsją, zażywające leki psychotropowe a także kobiety w ciąży nie powinny nurkować. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem nurkowym lub lekarzem sportowym.

Wyposażenie płetwonurka
Każdy uczestnik kursu nurkowego powinien posiadać własny komplet sprzętu podstawowego (tzw. ABC), czyli maskę, płetwy oraz rurkę oddechową. Nie dotyczy to osób korzystających z programu „Pierwsze nurkowanie”, którym organizatorzy zapewniają kompletny sprzęt nurkowy.
Pozostałe elementy wyposażenia nurkowego: skafander, automat oddechowy, kamizelka ratowniczo-wypornościowa (jacket) są wliczone w cenę kursów na podstawowe stopnie płetwonurka . Uczestnicy innych programów nurkowych mogą wypożyczyć brakujące elementy sprzętu za dodatkową opłatą.
Cena wszystkich programów nurkowych obejmuje butlę ze sprężonym powietrzem oraz pas balastowy.

Umiejętność pływania
Kandydat na płetwonurka powinien pewnie czuć się w wodzie, jednak na poziomie kursu basenowego wymagania dotyczące stylu i szybkości pływania nie są wysokie. Sprawność tę trzeba jednak udoskonalić przed rozpoczęciem zajęć w wodach otwartych tak żebyście mogli przepłynąć około 200 metrów.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: